WYPRAWA TRZECIOKLASISTÓW DO JESIENNEGO LASU

Wyprawa trzecioklasistów do jesiennego lasu

W piękny, słoneczny dzień 30 września, klasa 3 wyruszyła do lasu. Celem wyprawy było przeprowadzenie praktycznej lekcji z edukacji przyrodniczej oraz obserwacja zmian zachodzących jesienią. W naturalnych warunkach uczniowie mieli możliwość utrwalenia warstwowej budowy lasu, rozpoznawania drzew i krzewów, mierzenia obwodów drzew i obliczania ich wieku, obserwowania mieszkańców lasu oraz poznawania przyrody różnymi zmysłami.  Podczas spaceru po lesie zbierali jesienne skarby: grzyby, szyszki, żołędzie, natrafili także na imponujące mrowisko.
Atrakcją tej wyprawy było ognisko z pieczeniem ziemniaków i jabłek, które zorganizowały mamy. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim babcia Huberta, która przygotowała pyszne, ruskie pierogi.
Uczniowie skorzystali ze wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Spod Krzyża Milenijnego podziwiali piękne widoki na najbliższą okolicę.
Jesienny piknik był bardzo udany, pogoda i humor dopisywały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci powrócili do szkoły.

Klasa 3 wraz z wychowawczynią serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tak wspaniałego spotkania klasowego na łonie przyrody.