XVI DZIEŃ PAPIESKI

„Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przeżywanie XVI Dnia Papieskiego. Wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II – Pasterz Bożego Miłosierdzia”. Głównym celem konkursu było ukazanie Bożego miłosierdzia w życiu św. Jana Pawła II. Wykonano 30 prac w bardzo ciekawych i nowatorskich technikach artystycznych. Komisja długo zastanawiała się, które prace zasługują na zwycięstwo. 12 października w ramach szkolnych obchodów Dnia Papieskiego, nasi uczniowie wraz z nauczycielami oglądali prezentację multimedialną, która ukazywała postać św. Jana Pawła II jako pasterza pełnego Bożego Miłosierdzia. Wszyscy śpiewali również piosenki związane ze świętym m. in. „Barkę”. Najlepsze prace wykonane przez uczniów zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli jak i samych uczniów.

Laureaci konkursu:
W kategorii klas I – III:

I miejsce: Gabriela Ziobro
II miejsce: Julia Kida
III miejsce: Zuzanna Siorek, Agata Siorek
wyróżnienia: Maja Ziemniak, Patrycja Dudek, Joanna Warzocha, Łukasz Kuter

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce: Wiktoria Dudek
II miejsce: Milena Świst
III miejsce: Natalia Ziemba
wyróżnienia: Julia Kamińska, Urszula Kuter, Martyna Ziemba, Konrad Warzocha.

Wszystkim gratulujemy!!!