WYJAZDOWE ŚWIĘTO KOBIET

Twarzą w twarz ze światem – Cudowny chłopak

W dniu 08.03.2018 r. uczniowie klas II-VII wybrali się do  kina Helios w Rzeszowie na film Cudowny chłopak.

Cudowny chłopak to film przede wszystkim opowiadający o tym, że z natury jesteśmy dobrzy. Główny bohater Auggie (Jacob Tremblay) to niezwykle inteligentny, zabawny i przepełniony marzeniami chłopiec, kochający Gwiezdne wojny, który porwał serca nie tylko widzów na całym świecie, ale również naszych uczniów. August od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wyglądi czasem nie trzeba wcale przenosić gór czy wynaleźć leku na raka, by stać się wielkim człowiekiem. Czasem wystarczy nauczyć się akceptować siebie i innych.

Po filmie, kiedy łzy wzruszenia obeschły, uczniowie wzięli udział w dyskusji z panią psycholog na temat stereotypów i postrzegania osób innych od nas i po raz kolejny wykazali się ogromną empatią w stosunku do osób z niepełnosprawnościami.