MAJOWE ŚWIĘTA

Z okazji obchodów rocznic świąt majowych, 26 kwietnia 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Niechobrzu spotkała się na uroczystej akademii. Jesteśmy Polakami, naszą Ojczyzną jest Polska i dlatego co roku pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach.

W kalendarzu majowym jest kilka dat, które przypominają nam byśmy pozostali wierni wartościom, które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości.

Obchodząc w szkole ważne dla Polski historyczne rocznice, rozbudzamy u młodych Polaków miłość do Ojczyzny i uczucia patriotyczne.

Aby uczcić tak istotne dla nas majowe wydarzenia jakimi są: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja, rocznicę zakończenia II wojny światowej, uczniowie przybyli na uroczystość w strojach galowych z przypiętymi biało- czerwonymi kotylionami.

Akademia rozpoczęła się od zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie klasy I, IV i VI przedstawili program  artystyczny, który przypomniał nam najważniejsze informacje      z historii naszego kraju. Zaśpiewaliśmy piosenki Tu wszędzie jest moja Ojczyzno, Witaj majowa jutrzenko,  Flaga oraz Hymn Unii Europejskiej.  Dla uświetnienia uroczystości klasa I zatańczyła,  do piosenki  Jesteśmy Polką i Polakiem, widowiskowy taniec z flagami.

Dla podsumowania i utrwalenia przedstawionych wydarzeń, wszyscy uczestnicy obejrzeli film pt.: Polak Mały,  którego głównym przesłaniem jest poszanowanie naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Atmosfera na scenie i widowni była ciepła i radosna jak tegoroczna wiosenna pogoda.