RODZINNE ŚWIĘTOWANIE

Dnia 19 czerwca br. odbyło się w naszej szkole wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Święto Rodziny obchodzone jest co roku. Wszyscy uczniowie, rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie oraz zaproszeni goście w osobach:  Burmistrz Boguchwały pani Ewa Śliwa, ks. dr Jan Koc - proboszcz parafii Niechobrz, ks. Paweł Ślawski, p. Marian Kawa - sołtys wsi, pan Tadeusz Rak - radny Niechobrza, przybyli do szkoły punktualnie na godzinę 15.30.
Przepiękne dekoracje, słoneczna pogoda, świetne humory – to dzięki temu piknik rodzinny zyskał przyjemną oprawę, a zebrani goście z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, oglądali występy uczniów. Dzieci dały wspaniały popis kreatywności oraz zdolności i umiejętności wokalnych, muzycznych, recytatorskich.  Uczniowie klas 1 - 3 zaprezentowali okolicznościowe wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Całości występu dopełnił popis tańca nowoczesnego w  wykonaniu grupy tanecznej z klas starszych. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci.

Na pikniku było wiele atrakcji: ciasta upieczone przez rodziców, kiełbaski z grilla, napoje, lody i zjeżdżalnia dla najmłodszych. Imprezę uświetnił wodzirej, pan Michał Samborski, który fantastycznie bawił najmłodszych i rozdawał robione na miejscu zabawki z balonów. Nie obyło się również bez malowania twarzy.
Pani dyrektor i nauczyciele odczuwali satysfakcję i zadowolenie, że dzięki zorganizowaniu tej uroczystości przyczynili się do budowania tradycji w społeczności lokalnej. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej. Ponadto dla wszystkich była to okazja do spędzenia razem miłych chwil, czasu wspólnej zabawy.
Dziękujemy rodzicom, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie tego pikniku i tym, którzy na niego przybyli.