ŚNIADANIE DAJE MOC!

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.
8 listopada klasy I-III zorganizowały w salach wspólne śniadanie.
W tym dniu uczniowie omawiali  na zajęciach piramidę zdrowego żywienia dobierając obrazki produktów do poszczególnych części piramidy oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego odżywiania. Następnie zajadały się pysznym i zdrowym śniadaniem przygotowanym samodzielnie.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.